ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ

Про областьЛьвівська область — адміністративно-територіальна одиниця (область) на крайньому заході України. Є однією з трьох областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону. Одна з найрозвиненіших областей країни в економічному, туристичному, культурному та науковому напрямках. Утворена 4 грудня 1939 року після анексії Західної України Радянським Союзом за Пактом Молотова — Ріббентропа.

Межує з Волинською, Рівненською, Тернопільською, Івано-Франківською та Закарпатською областями, має вихід до державного кордону з Республікою Польща. Адміністративно поділяється на 20 районів. Міста Борислав, Дрогобич, Львів, Моршин, Новий Розділ, Самбір, Стрий, Трускавець та Червоноград мають обласне підпорядкування.

Північ області відноситься до зони мішаних лісів, зокрема, Малого Полісся; середня частина — до лісостепу, де виділяються пасма Розточчя, Гологір, Вороняк, Опілля та крайньої західної частини Подільської височини. Далі на південь йдуть карпатські передгір'я та, власне, Карпати. Вони представлені Бескидами. Південний кордон області співпадає з Верховинським Вододільним хребтом. Територією регіону також проходить Головний європейський вододіл басейнів Чорного та Балтійського морів.

У Львівській області знаходиться південна частина Львівсько-Волинського кам'яновугільного басейну та західні частини Передкарпатської нафтогазоносної області та Передкарпатського сірконосного басейну. Найбільшими промисловими центрами є Червоноградський, Львівський та Бориславсько-Дрогобицько-Стебницький.

Трускавець, Моршин та Східниця є бальнеологічними курортами міжнародного значення. Архітектурні ансамблі Львова та Жовкви, замки та інші пам'ятки, на які багата область, Карпатські гори дають великі перспективи туристичному розвитку регіону.

 

Географічне розташування

Розташована на крайньому заході країни. Позитивним у географічному положенні Львівської області є те, що по її території пролягають міжнародні комунікації, які з'єднують Україну з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією. Північна частина області лежить у межах Волинської височини, Малого Полісся та Подільської височини, відокремлена долиною Дністра від Передкарпаття. На південному заході області розташовані хребти Українських Карпат. Північна частина області розташована в лісостеповій зоні. Має сприятливі умови для розвитку сільського та рекреаційного господарства.

 

Адміністративно-територіальний поділ

Межує на півночі і північному-сході з Волинською і Рівненською, на сході і південному сході — з Тернопільською та Івано-Франківською, на півдні — із Закарпатською областями. На заході проходить частина державного кордону України з Польщею. Площа 21,8 тисяч км² (3,6% площі країни). Львівська область поділяється на 20 районів: 43 міста, 35 селищ міського типу, 1852 сільські населені пункти.

Чисельність та структура населення

Населення Львівської області складає 2550.2 тис. (на 1 грудня 2009 року)
Зі всього населення 1548.1 тис. (60.7%) складає міське, 1002.1 тис. (39.3%) — сільське.

За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року у Львівській області найчисельнішими національностями були
Українці — 2471.0 тис. (94,8%)
Росіяни  — 92.6 тис. (3.6%)
Поляки — 18,9 тис. (0,7%)
Євреї — 5,4 тис. (0,2%)
Білоруси — 2,2 тис. (0,1%)

Найбільше росіян проживає у містах: Львові — 64,6 тис. (8,9%), Червонограді — 4,5 тис. (6,4%), Стрию — 3,2 тис.(5,2%)
Поляки проживають у Мостиському районі 4,7 тис. (7,6%), м. Львові 6,4 тис. (0,9%) а також у Самбірському та Старосамбірському районах. В решті районів польське населення складає менше 1%.
Білоруси, євреї проживають дисперсно у містах області.Создан 11 янв 2011